Gazetarja e njohur: Luizi është pa punë ka 100 halle dhe ne po hamë në kurriz të tij të gjithë

Këngëtari Luiz Ejlli me pjesëmarrjen në BBV është kthyer në kryeqendrën e bisedave, lajmeve, medias së shkruar e rrjeteve sociale.

Dasara: Vetëm Luizi i shkretë s’po përfiton asgjë në këto momente. Është pa punë, me 1000 halle. Ne këtu po hamë të gjtihë në kurriz të Luizit. Po kënaqemi.

Nderkohe Anaid Kaloti, ish-konkurent i Big Brother ishte i ftuar në Why Not, në RTV Ora. Aty ai foli dhe për një deklaratë që ka qarkulluar prej disa kohësh ku ai nuk “ftohej” dhe as nuk “shkonte” në programet televizive.

I pyetur për këtë ai u shpreh se ende nuk “është hequr nga lista” dhe se për faj të Arbana Osmanit disa prej tyre kanë pasur konflikte me televizionin.

Anaid Kaloti: Vazhojmë të jemi në black list. Kemi bërë një marrëveshje me njëri-tjetrin, do ti qëndrojmë besnik institucionit tonë. Kemi një kanal tonin.