Olta tha se bënte si profesioniste, Dalina Buzi reagon: Ke qarë te mua, vetëm ti mos fol se di shumë gjëra

Banorëve të “Big Brother VIP” iu dha një lojë, ku duhet të kërcejnë në çifte duke organizuar “Dancing with the stars” në shtëpinë e famshme.

Kjo bëri që mes Deas, Kiarës dhe Oltës të hapej një diskutim mbi “Dancing with the stars Albania” dhe jurinë e përbërë nga Kledi Kadiu, Dalina Buzi, Mand Peza dhe Valbona Selimllari.

Dea u shpreh se i pëlqente shumë Kledi dhe se ishte profesionist. Mirëpo, nuk ishte e këtij mendimi Olta e cila u shpreh se Kledin nuk e linin të fliste. “Kush e lë atë të flasë aty. Fliste por me vështirësi, futu Mandi, futu Dalina. E çmendën, duke bërë si profesionistë”.-tha Olta.

Sakaq, nuk ka munguar një reagim nga Dalina e cila e ka marrë me sportivitet këtë situatë. Në një reagim në mediat sociale ajo shkruan me shaka se është krah Luizit tani, dhe ka publikuar disa video funny.

Mirëpo, në një status tjetër është më god itëse, duke shkruar: “Po mi zemra nënvlerësojnë pasi luten tu gjej ndonjë rol, pasi kur e heqin para kohe nga DWTS te Vizioni, vijnë e qajnë te mua e para. Për profesionalizmin tim veç Dea e Olta s’duhet me fol kurrë (nejse se Dea s’foli). Kushdo tjetër aty le te thotë ça të dojë.

Po nejse se bëj shaka me Luizin. Anabel nuk është faqe fansash, thjesht dallohet robi (unë) që në kulmin e urrejtjes mbroja Olten dhe Olta. Shkoni në Bunkart të mësoni për njerezimin c’lloj speciesh mosmirënjohëse janë!”

“Po si ma futi ajo mua kshu, unë e kam pas shoqe e kam mbrojtur Oltën. Po profesioniste s’jam unë motra. Ne këtë jetë dimë shumë gjëra, po jemi thjesht rob të mirë. Dhe themi disa gjëra nuk kanë lidhjeme disa gjëra të tjera dhe foksuohemi të gjerat e mira”, u shpreh Dalinan në një video tjetër.