Luizi e ‘nxen’ Kiaren, ku s’jua merr mendja hiq

Big Brother Vip Albania, po thuajse është ne ditën e 70 të spektaklit, ku brenda këtyre ditëve banoret kanë marr vëmendje mjaft të madhe duke u bërë më të komentuarit të momentit.

Disa prej tyre me aktive në skenë e disa prej tyre me një famë të zbehur. Luiz Ejlli, këngëtari nga qyteti i Shkodres, u bë pjesë e këtij showit që natën e parë. Ndonëse për publikun figura e tij ishte ‘harruar’ paska pasi nuk ishte shume aktive në skenën e muzikës, shkruan InfoKosova.

Me një talent të jashtëzakonshëm, Luizi kishte vendosur të mos këndonte shumë, pas humbjes së babait të tije, ashtu siç e ka treguar vetë. Ndryshe nga Luizi, prezantuesja bukuroshe Kiara Tito, ishte me aktive, ndonëse jo me një karriere të bujshme, por më pak të ngadaltë.

Prezantuesja e emisionit ‘Doktor Plastik”, u bë pjesë e këtij formati po ashtu natën e parë, e cila me bukurinë e saj dhe elegancën e treguar. Pas disa ditëve njohje brenda formatit, dyshja vendosin të behën miq, ku me pas u bënë edhe çift. Lidhja e tyre megjithatë kishte batica e zbatica brenda programit. Në ‘ndarjen’ e fundit, Kiara ishte ajo e cila pësoj më së shumti duke humbur mbi 30 mije fansa brenda një nate, ndërsa Luizi vetëm sa shkon dhe rriten followrsat në instagramin e tij. Tashmë ata janë barazuar me followrsa, ku fituesi siç duket është ketë Luizi ndësa Kiara lisnishtë mund të themi është humbësja./InfoKosova/ Shiko fotot: