Hëngrën karamele marijuane në shkollë, tetë fëmijë përfundojnë në spital në SHBA

Tetë fëmijë u sëmurën në një shkollë në Los Anxhelos të mërkurën pasi hëngrën karamele me marijuanë, thanë autoritetet.

Paramedikët u thirrën në Sun Valley Magnet School pak para orës 13:30 dhe fëmijët varionin nga mosha 12 deri në 16 vjeç, tha Departamenti i Zjarrfikësve.

Ata u sëmurën papritmas pasi hëngrën karamele që kishin përbërje marijuane, sipas autoriteteve.

Të gjithë ishin të vetëdijshëm. Tre u dërguan në shtëpi dhe pesë u dërguan në spitalet lokale, por nuk ka asnjë informacion për gjendjen e tyre. /abcnews