“U shtir si mik i familjes dhe doli tjetër”/ Nuk përmbahet Robert Aliaj, reagon ashpër ndaj deklaratës së Lorencit

Big Brother është ndër formatet më të pëlqyera në vendin tonë. Personazhet pjesëmarrëse kanë fituar simpatinë dhe vëmendjen e publikut, duke i mbërthyer para ekranit me orë dhe ditë të tëra.

Fuqia e shikueshmëris së programit është aq e madhe saqe asnjë detaj i mbrëmjeve te Prime-it por edhe gjatë transmetimit 24 orësh nuk po u ikën fansave të programit dhe shtëpisë së VIP-ave shqiptarë.

Babai i Krist Dragot Aliaj, Roberti ka folur në lidhje me situatat e krijuara në Big Brother Vip 2, dhë për deklaratën e Lorencit se ka qenë i lidhur më Keisin. Roberti tha se reagimi i Kristit ishte shumë qytetar pas gjithë atyre çfarë i bënë pas kurrizit.

“Ata të dy që ­ça nuk bënë pas kurrizit, dhe Kristi nuk reagoi aspak. Kristi nuk tregoi asnjë ndjesi në lidhje me Keisin, ai tregoi që është shumë i sjellshëm dhe elegant. Kristi edhe është bullizuar shumë dhe i janë vënë shumë epitete. Ka pasur një presion shumë të madh, dhe askush nuk iu afrua t’i thotë që ke të drejtë. U shtir për mik i familjes dhe doli komplet tjetër. U fut për destabilizim”, tha Roberti për “Shqipëria Live”.