Dua Lipa dyfishon pasurinë pas turneut botëror “Future Nostalgia

Dua Lipa është një nga yjet më të mëdhenj të pop-it në botë – dhe tani ajo është gjithashtu një nga më të pasurat.

Këngëtarja e ‘Levitating’ ka arritur më shumë se dyfishin e pasurisë së saj në tre vitet e fundit, duke e dërguar atë në 60 milionë funte (68. 3 milionë euro).

Dua, e cila kishte 25 milionë funte (28.4 milionë euro) në prill 2020, sapo ka paraqitur llogari të reja në Companies House, të cilat tregojnë se kompania e saj, Dua Lipa Live LLP, tani ka asete me vlerë 38.6 milionë funte (43.9 milionë euro), 8 milionë funte (9.1 milionë euro) më shumë se një vit më parë, shkruan The Sun.

Ndërsa, një firmë tjetër e veçantë, Dua Lipa Ltd, deri më tani ka grumbulluar 21.7 milionë funte (24.7 milionë euro).

Fitimet në kompaninë e saj turistike vijnë nga dy muajt e parë të turneut të saj në Amerikën e Veriut “Future Nostalgia”, i cili u zhvillua në shkurt dhe mars të vitit të kaluar.

 

Por në realitet Dua do të ketë fituar një shifër edhe më të madhe, pasi totali nuk pasqyron paratë që ajo grumbulloi nga pjesët pasuese të turneut në Mbretërinë e Bashkuar, Evropë, Amerikën e Jugut, Zelandën e Re dhe Australi.

Në total, ajo luajti 82 shfaqje, të cilat do të rezultojnë që llogaritë e saj të grumbullojnë edhe më shumë vitin e ardhshëm.

“Dua është në krye të lojës së saj dhe absolutisht po e bën atë. Ajo është e ndjeshme me paratë e saj dhe po bën gjithçka që është në fuqinë e saj për t’u kujdesur për të ardhurat e saj”, tha një burim i afërt me këngëtaren.

Ndërkohë, ylli i muzikës ka punuar shumë në albumin e saj të tretë dhe shpreson të arrijë të lansojë muzikë të re më vonë këtë vit për të vazhduar kontributin në shtimin e pasurisë së saj